Все виды научных работ по гуманитарным дисциплинам
 • contact@moydiplom.com.ua
 • +38 (068) 380-0962 +38 (066) 781-6355

Вплив тероризму на світовий процес

400 

Код работы: Д 00058
Дисциплина: Политология
Тип работы:Дипломная (теоретическая)
Количество страниц:
 62
Источников литературы: 60

Описание

Дипломна робота у якій викладено теоретичні особливості тероризму та його сучасний стан, вплив тероризму на світовий процес та засоби боротьби з ним.

ВСТУП

На даний час всі сфери людської життєдіяльності максимально взаємопов’язані і впливають одна на одну. Деструктивні дії у будь-якій з них можуть призвести до безповоротних наслідків, які здатні завдати шкоди не тільки кожній окремо взятій державі, але і всій світовій спільноти в цілому. У зв’язку з цим необхідно розуміти, що глобальні проблеми неможливо ігнорувати і їх вирішення залежить від спільних дій всіх держав світу як ключових акторів міжнародних відносин.

Однією з таких глобальних проблем є тероризм, що має багатовікові історичні, соціально-економічні та культурні корені і представляє собою особливу форму екстремізму. Протягом всієї людської історії держави постійно конкурували, ведучи численні війни, формуючи коаліції та союзи, однак форми такої боротьби не завжди були легітимними, і багато правителів надавали негласну підтримку різним радикально налаштованим угрупованням, використовуючи їх в якості ефективного прихованого інструменту тиску для реалізації своїх національних інтересів.

Актуальність теми дослідження. Терористична діяльність завжди була спрямована на залякування населення, на поширення атмосфери страху й паніки, що, в кінцевому рахунку, призводило до дестабілізації життєдіяльності суспільства. Тероризм постійно еволюціонував, стаючи все більш небезпечним і непередбачуваним. Процес глобалізації відкрив нові можливості для терористів: збільшилися їх ступінь мобільності та рівень технічної оснащеності, зміцнилися зв’язки терористичних організацій з транснаціональною організованою злочинністю, з’явилися нові джерела фінансування екстремістських угруповань.

З кожним роком збільшується кількість спеціалізованих центрів і таборів підготовки терористів, в яких військова підготовка ефективно поєднується з релігійною пропагандою і навчанням тактиці ведення диверсійно-розвідувальних операцій в екстремальних умовах. При цьому дуже часто подібні навчальні центри функціонують під прикриттям.

У терористів з’являється власна розвинена інфраструктура. У зв’язку з цим надзвичайно важливою стала задача обґрунтування сутності профілактики тероризму і розробки ефективних заходів по реалізації даного виду діяльності на практиці.

Об’єктом роботи виступає тероризм у світовому процесі.

Предмет дослідження – вплив тероризму на світовий процес.

Мета роботи: дослідити вплив тероризму на світовий процес.

Для досягнення поставленої мети потрібно вирішити наступні завдання:

 • дати загальну характеристику тероризму
 • описати тероризм як глобальну проблему сучасності
 • охарактеризувати основні види тероризму
 • виявити причини виникнення тероризму у світі
 • оглянути вплив тероризму на світовий процес
 • розглянути міжнародний тероризм та світовий досвід боротьби з ним
 • описати тероризм в Україні та його історію
 • описати методи протидії та попередження тероризму на державному рівні
 • дослідити ефективність вітчизняного досвіду законодавчої боротьби з тероризмом

При вирішенні поставлених завдань застосовувався метод системного аналізу, експертних оцінок та ідеалізації, порівняння та абстрагування, історичного підходу до аналізу явищ і процесів.

Не нашли, что искали? – Закажите индивидуальное написание работы или вернитесь к поиску.