Все виды научных работ по гуманитарным дисциплинам
  • contact@moydiplom.com.ua
  • +38 (068) 380-0962 +38 (066) 781-6355
Распродажа!

Використання казок у психотерапії. Юнгіанскій аналіз казок

90  60 

Код работы: Р 00003
Дисциплина: Психотерапия
Тип работы: Реферат
Количество страниц:
 21
Источников литературы: 13

Описание

У рефераті розкриті поняття загальної характеристики і технології казкотерапії та особливості роботи з казкою у аналітичній психології К. Г. Юнга.

ВСТУП

Казкотерапія – це зцілення казкою. Казка цілительна за самою своєю суттю, тому застосування її з терапевтичною метою є можливим і необхідним.

У казкотерапію об’єднано найрізніші варіанти терапевтичного використання казки.

У роботі з клієнтами дуже важливо використовувати гнучкі форми психотерапевтичної роботи. Однією з таких форм сьогодні стала казкотерапія, що надає клієнту можливість програвати, переживати, усвідомлювати конфліктну ситуацію, або проблему найбільш зручним для психіки способом. Методики та техніки казкотерапії дозволяють занурюватися в проблему на стільки наскільки людина готова до її переживання. Сам людина, як правило, навіть не усвідомлює те, що з нею відбувається.

Ефективність застосування казки в контексті психологічної допомоги заснована на тому, що воно дає можливість експериментувати з емоціями та почуттями, досліджувати їх і висловлювати на символічному рівні. Ґрунтуючись на аналізі літературних джерел, ми вважаємо, що застосування казкотерапії у психотерапевтичній      роботі може допомогти клієнту полегшити процес розуміння і усвідомлення своїх емоційних реакцій, дати соціально прийнятний вихід емоціям гніву, страждання, страху та інших негативних почуттів, надати матеріал для інтерпретацій і діагностичних висновків. Невербальна поведінка, як правило, вислизає від цензури свідомості. Образотворче та літературна творчість, як і інші види подібного самовираження, − відносно безпечні способи розрядки напруги, тому ми можемо наголосити на актуальності теоретичного значення казкотерапії у контексті сучасного психотерапевтичного знання.

Мета дослідження − розглянути та проаналізувати психологічні особливості застосування технологій казкотерапії у сучасних практиках психотерапії. Відповідно до мети ми сформулювали такі завдання:

  1. Проаналізувати особливості застосування технологій казкотерапіїї у практиціпсихотерапії.
  2. Охарактеризувати особливості прийомів юнгіанської моделі роботи із казкою.

Не нашли, что искали? – Закажите индивидуальное написание работы или вернитесь к поиску.