Спортивний репортаж на сторінках видання

150 

Код работы: К 00159
Дисциплина: Журналистика
Тип работы: Курсовая (практическая)
Количество страниц:
 25
Источников литературы: 25

Описание

Курсова описує спортивний репортаж як жанр публіцистики та жанрово-стильові особливості сучасного спортивного репортажу на основі журналу «Вболівальник».

ВСТУП

Актуальність дослідження. Газетна публіцистика як вид масової комунікації − складне явище. Повідомлення, розміщені в газеті, є вторинними і як форми цілих мовних творів включають в свій склад ряд модифікованих первинних жанрів. Сучасна преса свідомо робить ставку на розважальність і аналітичність матеріалу, що вона розміщує. У зв’язку з цим репортаж в його новому прояві є затребуваним жанром спортивної журналістики. Репортаж, який покликаний тільки на передачу достовірної інформації про спортивну подію, захід, факт не представляє інтересу для читачів, які вже встигли подивитися ці змагання по телебаченню, або подивитись новини у мережі Інтернет (тобто скористались більш оперативними каналами передачі інформації). У репортажі у печатних ЗМІ читачів приваблює глибока інтерпретація фахівця (професійного спортивного репортера), а також акцентування уваги на епізодах, що мають непрямий стосунок до результату змагання, але забезпечують видовище заходу.

Затребуваність обраної теми обумовлена тим, що останнім часом все більша кількість людей проявляє інтерес до спорту. Досягнення наших спортсменів дозволяють громадянам пишатися своєю країною. Спортивні репортажі привертають велику увагу. Коментатор допомагає людям, що не розуміються в подробицях спортивних правил, зрозуміти, чому та чи інша команда виграла чи програла, чому гравцеві призначили штраф та зорієнтувати у інших важливих технічних моментах.

Спортивний репортаж займає значне місце у сучасній суспільно-мовній практиці. З розвитком засобів масової інформації популяризація спорту набуває все більшого значення в житті суспільства. Отже, актуальність даного дослідження визначається, з точки зору значимості спорту як соціального феномена, та недостатньою вивченістю жанрово-стилістичних особливостей в дискурсі ЗМІ. Отже, із всього вище сказаного, можемо припустити, що тема «Спортивний репортаж на сторінках видання Вболівальник» є актуальною.

Метою дослідження є характеристика основних мовленнєвих особливостей сучасного спортивного репортажу.

Для досягнення поставленої мети в ході дослідження необхідно вирішити такі завдання:

  1. Вивчити історію питання, щоб зрозуміти, які традиції ведення вітчизняного спортивного репортажу.
  2. Дати визначення поняттю «спортивний репортаж».
  3. Розглянути тематику видання «Вболівальник».
  4. Провести комплексний аналіз спортивного репортажу, щоб визначити його основні жанрово-стильові особливості.

Об’єктом дослідження є спортивний репортаж на сторінках друкованого видання. Як предмет було вибрано жанрово-стильові особливості спортивного репортажу видання «Вболівальник».

Джерела відбору матеріалу. Для нашого дослідження ми обрали газету «Вболівальник», який є однією з найбільш помітних видань в спортивній журналістиці та виступає офіціальним інформаційним спонсором національного олімпійського комітету України.

Методи дослідження включають в себе описовий метод, а також порівняльний і лінгвостилістичний аналіз.

Структура роботи обумовлена поставленими завданнями і включає в себе два розділи: опис спортивного репортажу, аналіз жанрово-стильових особливостей спортивного репортажу; висновки; список літератури.

Не нашли, что искали? – Закажите индивидуальное написание работы или вернитесь к поиску.