Все виды научных работ по гуманитарным дисциплинам
  • contact@moydiplom.com.ua
  • +38 (068) 380-0962 +38 (066) 781-6355
Распродажа!

Характер взаємозв’язку між особливостями сімейних цінностей та тривалістю шлюбу (на прикладі молодих та зрілих сімей)

200  150 

Код работы: К 00005
Дисциплина: Семейная психология
Тип работы: Курсовая (практическая)
Количество страниц:
 40
Источников литературы: 30

Описание

Курсова робота розглядає поняття сім’ї та його трансформацію у сучасному суспільстві, наводиться аналіз та результати емпіричного дослідження з теми.

ВСТУП

Актуальність теми дослідження пов’язана з особливостями сімейних цінностей, і є похідною проблеми істотного зростання ролі сім’ї, посилення її впливу на всі сторони життєдіяльності суспільства і конкретної людини. Складна соціально-економічна ситуація в країні, різкі зміни, що сталися в житті мільйонів людей за останні роки, вкрай загострили проблему сімейних взаємин. Шлюб перестав бути довічним і легітимним: розлучення, неповні сім’ї, матері-одиначки з виключень стали нормою. У період ранньої дорослості (від 20 років) мотивація шлюбу дуже висока, проте, 36% розлучень припадає до 5 років шлюбного стажу. Шлюби, укладені подружжям у віці до 20 років, розриваються в 99,9% випадків [1, с. 34].

Зазначені та інші соціальні причини фактично призвели до кризи сімейних цінностей. Наслідком цієї кризи є роз’єднання старших і молодших поколінь (нуклеаризація), широке поширення малодітності, розширення поодиноко-холостяцьких форм існування. Проблема ускладнюється тим, що в даний момент інститут шлюбу переживає перехідний період. Триває руйнування старих традиційних установок на шлюб, а нові ще не сформувалися [7, с. 15].

У цих умовах особливо важко виживати молодим сім’ям, де на серйозні проблеми соціально-економічного плану накладаються гострі проблеми в подружніх стосунках. Зміцнення шлюбу і гармонізація подружніх відносин, особливо в молодій сім’ї, є одним з провідних напрямків у практичній психології. Для того, щоб ефективно здійснювати допомогу подружжю, психолог-консультант повинен мати чітке уявлення про особливості міжособистісних, а особливо подружніх стосунків у сім’ї.

Таким чином, рішення задач стабілізації шлюбу і сім’ї, запити практичного консультування гостро вимагають психологічних розробок, комплексного дослідження всіх аспектів формування, розвитку та функціонування шлюбу і сім’ї, глибокого вивчення закономірностей і суперечностей розвитку взаємин молодого подружжя, які майже завжди кореняться в розбіжності ієрархії сімейних цінностей.

Проблемою вивчення сімейних цінностей займалися як вітчизняні так і закордонні автори. Серед них Г. М. Андреева, І. І. Ільин, І. С. Кон, Е. Г. Ейдемиллер, В. І. Юстицкис.

Об’єктом дослідження є сімейні цінності.

Предметом дослідження є особливості сімейних цінностей молодих і зрілих сімей.

Мета дослідження: полягає у теоретичному обґрунтуванні та експериментальному вивченні особливостей сімейних цінностей молодих і зрілих сімей.

Завдання дослідження:

  1. Проаналізувати підходи до проблеми сімейних цінностей у сучасній психології.
  2. Теоретично визначити особливості сімейних цінностей молодих і зрілих сімей.
  3. Емпірично дослідити особливості сімейних цінностей сімей з різним стажем сімейного життя.

Не нашли, что искали? – Закажите индивидуальное написание работы или вернитесь к поиску.