Все виды научных работ по гуманитарным дисциплинам
  • contact@moydiplom.com.ua
  • +38 (068) 380-0962 +38 (066) 781-6355
Распродажа!

Розвиток інтересів у перехідному віці

150  130 

Код работы: К 00025
Дисциплина: Возрастная психология
Тип работы: Курсовая (практическая)
Количество страниц:
 36
Источников литературы: 25

Описание

Курсова робота присвячена темі допитливості та розвитку інтересу. Увагу сконцентровано на розгляді розвитку інтересів у підлітків.

ВСТУП

Підлітковий вік – це одна із найважливіший період у формуванні інтересів людини. Підлітковий вік знаменує перехід від дитини до дорослого у всіх сферах життєдіяльності. При цьому переході важливе значення має мікросередовище, відносини, які складаються у підлітка, в першу чергу з батьками та однолітками. Важливим компонентом у структурі спрямованості особистості є інтерес. Висловлюючи загальну спрямованість особистості, інтерес спрямовує всі психічні процеси в виді діяльності за певним руслом, активізує діяльність особистості, відповідну її інтересам.

Різноманіття інтересів в підлітковий період дуже велике: вони можуть бути пізнавальними, громадськими, трудовими, спортивними, естетичними, читацькими і навіть матеріальними. Величезну важливість для підлітка у формуванні інтересів набуває оцінка тієї чи іншої діяльності та її результатів не тільки батьками, але і вчителями, і колективом, і окремими лідерами.

Вивченням інтересів у підлітковому віці займалися наступні автори: Л. Столяренко, Р. Каверіна, А. Реан, С. Рубінштейн, О. Дарвіш, Л. Божович, Б. Волков, І. Кулагіна та інші.

У підлітковому віці вирішується питання про подальше життя: що робити – продовжити навчання або влаштуватися на роботу, яку спеціальність обрати. При цьому вони повинні розібратися у власних здібностях і схильностях, мати уявлення про майбутню професію і про конкретні способи досягнення професійної майстерності в обраній області. Тому визначення інтересів дитиною у підлітковому віці дуже важливо. На цьому і засновується актуальність обраної теми.

Мета дослідження: аналіз і опис особливостей формування та розвитку інтересів у підлітковому віці.

Гіпотеза дослідження : полягає у припущенні, що інтереси підлітків будуть залежати не тільки від розвитку пізнавальних процесів, але і від схильностей , які проявляються у дитини протягом її підліткового віку.

Об’єкт дослідження: розвиток особистості в підлітковому віці.

Предмет дослідження: розвиток інтересів у підлітковому віці.

Поставлена мета реалізується в наступних дослідницьких завданнях:

  1. Вивчити і проаналізувати літературу з даної теми.
  2. Проаналізувати види інтересів та їх характеристику.
  3. Визначити роль пізнавальних і навчальних інтересів у підлітковому віці.
  4. Провести діагностичне дослідження.
  5. Для вирішення поставлених завдань застосовувалися наступні методи: аналіз психолого-педагогічної література; методи психодіагностики (спостереження, анкетування, тестування).

Не нашли, что искали? – Закажите индивидуальное написание работы или вернитесь к поиску.