Все виды научных работ по гуманитарным дисциплинам
  • contact@moydiplom.com.ua
  • +38 (068) 380-0962 +38 (066) 781-6355

Народне ужиткове мистецтво нашого краю

40 

Код работы: Э 00003
Дисциплина: Культурология
Тип работы: Эссе
Количество страниц:
 5
Источников литературы: 0

Описание

Есе про народне ужиткове мистецтво. Описано особливості народного ужиткового мистецтва України.

УРИВОК

Минають роки, століття, і думки, почуття, мрії людей, що жили у далекі епохи, залишаються тільки в культурній спадщині – книгах і піснях, архітектурних шедеврах і традиціях народного мистецтва. Навіть не хочеться думати про те, що б ми знали про життя наших предків, не будь збережені петриківський розпис і вишиванки, народні ляльки та писанки, унікальні традиції плетіння з соломи, лози та народні рушники.

Народне ужиткове мистецтво – результат творчості багатьох поколінь майстрів. Воно єдине у своїй художній структурі і надзвичайно різноманітне за своїми національними особливостями, які виявляються в усьому, починаючи з вибору матеріалу і закінчуючи трактуванням образотворчих форм.

Глибоке розуміння народним майстром матеріалу дозволяє створювати довершені твори ужиткового мистецтва. Дерево та глина, камінь і кістка, шкіра та хутро, солома й лоза – всі ці матеріали знаходять органічне використання в різних предметах побуту. Вони не підробляються під дорогі матеріали, а обробляються і декоруються у відповідності з їх власними природними властивостями. Тому гончарний виріб з простої глини не сплутаєш з посудом із фарфору, а мідний лужений посуд з предметом, виконаним із срібла.

Це вміння використовувати природні якості матеріалу втілилось у художньо-технічні прийоми, що дозволяють найбільш раціонально конструювати і прикрашати вироби орнаментом чи сюжетними зображеннями, поєднуючи в них реальні прообрази зі сміливою фантазією творця. Так склалися традиційні для народів нашої країни: лозоплетіння, гончарство, мереживоплетіння, килимарство, ткацтво, вишивка, художня обробка дерева, кістки, каменю, металу та інших матеріалів.

Не нашли, что искали? – Закажите индивидуальное написание работы или вернитесь к поиску.