Все виды научных работ по гуманитарным дисциплинам
  • contact@moydiplom.com.ua
  • +38 (068) 380-0962 +38 (066) 781-6355
Распродажа!

Цілі та ресурси виховання

40  20 

Код работы: Э 00001
Дисциплина: Семейная психология
Тип работы: Эссе
Количество страниц:
 2
Источников литературы: 0

Описание

Авторське есе присвячено сімейному вихованню. В есе розглянуті основні поняття, цілі, завдання та ресурси сімейного виховання.

УРИВОК

Мета виховання завжди буде мати два види. Вона може бути ідеальна і реальна. Обидві вони повинні бути присутні у вихованні.

Цільова установка на формування гармонійної, всебічно розвиненої особистості ми розглядаємо в якості ідеальної мети. Без уявлення про ідеал неможливо будувати виховну роботу навіть в умовах, далеких від ідеальних.

А реальну мета виховання − дати кожному школяреві базову освіту і культуру і на їх основі надати умови для розвитку тих сторін особистості, для яких є найбільш сприятливі суб’єктивні умови і об’єктивні можливості сім’ї, школи, громадськості, державної влади на місцях.

Проте кожен педагог, вихователь чи батьки, орієнтуючись у своїй діяльності на цю мету-ідеал, повинні конкретизувати її стосовно до своїх умов і можливостей.

*************************************************************

І п’ята − формування самосвідомості, усвідомлення власного «Я», допомога дитині в самореалізації.

Сім’я, виконуючи свої функції, здійснює підготовку нового покоління до життя і має немалий виховний потенціал у втіленні завдань виховання в практику. Сімейні стосунки, виховний вплив батьків, усіх членів родини на дітей, виступають вирішальним фактором розвитку та формування особистості. Першими вихователями дітей є батько і мати.

Виховний потенціал сім’ї та ефективність його реалізації обумовлені багатьма соціальними (політичними, економічними, демографічними, психологічними) чинниками об’єктивного і суб’єктивного характеру.

Ефективне вирішення сукупності перерахованих завдань можливе лише при побудові в родині цілісної виховної системи гуманістичного типу.

Не нашли, что искали? – Закажите индивидуальное написание работы или вернитесь к поиску.